Viskas apie video blogus.

raida ir perspektyvos…

blogas v.s. video blogas

with one comment

Kol ruošiuosi tyrimui, pertraukėlės metu, trumpai aprašysiu, mano manymu, video blogų pranašumus, lyginant su “tradiciniais“, rašytiniais blogais.

Sutiksiu su viename bloge perskaityta teze, – “geriau vieną kartą pamatyti, nei dešimt kartų perskaityti“. Tai ir yra pagrindinis pranašumas, nes informaciją gauname vaizdiniu pavidalu. Taip išvengiame nesusipratimų, kurie kartais atsiranda įvairiai interpretuojant perskaitytą medžiagą, ypač apie tą sritį kurioje nenusimanome.

Tačiau yra ir minusų.

Jei žiūrėti iš technologinės pusės, tai video blogui kurti būtina kamera/filmuojantis fotoaparatas, telefonas/web camera ir pan. Tuo tarpu tekstiniam blogui to nereikia, kas daro šį fenomeną prieinamesnį didesniam vartotojų skaičiui. Taip pat reikia turėti kur patalpinti tą video blogą, kuris fiziniu dydžiu užima daug daugiau vietos, nei mano dabar rašomas tekstas 🙂

Ai, dar vienas dalykas! Teko, pastebėti, kad ypač Lietuvoje, žmonės labais skirtingai supranta kas yra video blogas. Rašytos taisyklės čia nėra, tačiau reikėtų nustatyti bent kažkokius rėmus, kurie nurodytų koks turėtų būti video blogo turinys. Žemiau pateikiu du vaizdo klipus, patalpintus lietuviškame portale, video blogų skiltyje. Kuris labiau atitinka video blogo temą – spręsti Jums.

Čia pateikiu tik nuorodas į vaizdelius, nes dėl nesuderinamumo, negaliu čia jų įkelti.

Blogas Nr. 1 – lietuviškas.

Blogas Nr. 2 – kolegos latvio, kuris patalpino lietuviškame serveryje.

Reklama

Written by Pirmas

2008/09/19 at 12:22 pm

Įrašyta kategorijoj Mintys

Tagged with , ,

Vienas atsakymas

Subscribe to comments with RSS.

  1. […] Kalbu apie situaciją Lietuvoje. Stebint kas antrą, galbūt kas trečią video blogą videogaga portale, atrodo, kad autoriai nežino kas yra tas video blogas. Toje skiltyje galima rasti daug vaikų iš one’o, kurie talpina vaizdelius, kurių turinys – “krūtos chebros nuotraukos”. Vieną iš tokių pavyzdžių pateikiau ankstesniame įraše. […]


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: