Viskas apie video blogus.

raida ir perspektyvos…

Man pasakė – “TAIP“ !

with 2 comments

Ne, dar nevedu.

Praėjusiame įraše minėjau, jog redakcijoms išsiunčiau laiškus su klausimais. Dabar pamėginsiu aptarti gautus atsakymus. Autorių vardų, pavardžių neminėsiu, nes tai nėra svarbu, paminėsiu tik portalus.

1. Taigi pirmojo atsakymo, jau sekantį rytą (pirmadienį) sulaukiau iš “Vilniaus dienos“

Portalo redaktorius teigė, kad “neoficiali žurnalistika, darosi vis “oficialesnė“ “. Netgi pamini Web 2.0 standartą, domisi video blogais, ir priduria, jog tai juos domina! Respondentas mini, kad atlygis priklausytų nuo naujienos kokybės, aktualumo, naujumo ir panašiai. Žurnalistikoje daug nenusimanau, bet manau, kad ir “tradicinėje“ žiniasklaidoje, “žalių“ naujienų vertė matuojama panašiai. Grįžtant prie ankstesnės temos – duodama suprasti, jog iš to, iš tikrųjų, galima užsidirbti! Apie skaičius redaktorius nekalba – reikia atsiųsti pavyzdinį reportažą, kad jis galėtų jį įvertinti. 

  Turiu pripažinti, kad toks laiškas tikrai suintrigavo. Tačiau dabar rašant šią naujieną, optimizmas kiek išblėsęs, nes, manau, nėra taip paprasta portalui pasiūlyti kažką unikalaus kas sudomintų, ir ko neturėtų jo konkurentai. 

2. Ok, grįžtam prie sekančio portalo atsakymo. Pastarąjį gavau iš – “Lryto“

Redaktorius sako, jog “nuo pat portalo pradžios priima visa informaciją, kurią tik žmonės pasiūlo, įskaitant ir video siužetus“. Už tai mokamas honoraras. “Tad kokios problemos?“ – retoriškai klausia redaktorius.

 

Apžvelgus du atsakymus, drįsčiau padaryti šiokias tokias išvadas. Susidarė įspūdis, jog vilniausdienos portalui, video blogai yra pakankamai naujas dalykas, kuriuo jie domisi [beje, išduosiu paslaptį, jog jų portale greitai veiks “autonominė“ vaizdų rubrika, nes dabar – viskas talpinama “youtube“]. Kitą vertus – redaktorius, manau tikrai suprato kas yra video blogas ir apie jų įtaką oficialiai žurnalistikai. Tuo tarpu “lrytas“ davė suprasti, jog užtektų atsiųsti “žalią“, nesumontuotą, naujieną, kurią jie savaip apdirbtų ir patalpintų, t.y. video blogo kūrėjas galutiniame reportaže jau nefigūruotų. Tai ir yra esminiai skirtumai. Kita vertus – abu portalai pasirodė atviri ir priima vaizdo medžiagą, ir jei ji aktuali – moka honorarą.

 

3. Trečiojo atsakymo su paminėtais aukščiau dviem nesiejau, nes jis buvo “kitoks“. Portalas – “Kauno diena“

Pastarojo portalo redaktorius sako, kad “publikuoja atsiųstas naujienas, nuotraukas, jei, jų manymu, tai yra verta ir nesvarbu kas pateikia informaciją. Tačiau už ją – nemoka piniginio atlygio, nebent tai vėliau taptų ilgalaikiais santykiais“. Taip pat pridūrė, jog laukia konkrečių parengtų naujienų.

Paboldintas žodis užkliuvo dėl to, kad, mano supratimu, naujiena – čia turima omeny ne vaizdo reportažas (kas mane domina), o viso labo “paprasta“, rašytine forma pateikta informacija. Apie video reportažus nei žodžio.

 

Svarbu paminėti, kad tiek Vilniaus diena, tiek Kauno diena priklauso UAB “Diena Media News“, ir netgi tinklapių šablonai yra panašūs. Tik skirtingų miestų redaktorių – skirtinga politika. 

 

Nepaisant trečiojo portalo redaktoriaus, kuris mane truputį nuvylė, grįžtamuoju ryšiu esu patenkintas ir atsakymų laukiu dar iš 9 portalų, kurie neskuba atsakyti, o gal ir neatsakys. Na, bet neisterikuojam, ir kol kas niekur neskubam?

Šiam kartui tiek. Eteryje grojant “Mistical – losing ground“ linkiu ramios nakties. …Sau?

 

 

 

Reklama

Written by Pirmas

2008/09/23 at 10:49 pm

2 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. joa, pavardziu nemini, bet kai pasakai Lrytas.lt redaktorius – daug kam ir taip tada jau aisku 🙂

  beje, kuo jis tave nuvyle? jama jie tuos vaizdelius. jiem tai matyt savaime suprantama. net zinau ir kiek uzdirbt gali uz viena vaizdeli 😛

  mishele

  2008/12/14 at 11:01 pm

 2. Mišele, puiki įžvalga 😉 bet kam įdomu/aktualu, tai redaktorių pavardes galėtų susirasti ir kituose portaluose. O dėl nuvylimo, tai nenuvylė. nuvylė tie, kurie išvis neatrašė.

  Pirmas

  2008/12/15 at 6:13 pm


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: