Viskas apie video blogus.

raida ir perspektyvos…

Rocketboom.com

leave a comment »

3979v1-max-250x250Atradau pirmą rimtą (o kol kas ir rimčiausią) video blogų seriją, kurią galbūt būtų galima pavadinti net “internetinės bei tradicinės televizijos paralele“, nes jo kūrėjai dirba “sau“, t.y. patys sau yra “darbdaviai“, tačiau užbėgant įvykiams už akių, svarbu paminėti, kad 2008 metais su Sony buvo pasirašyta sutartis (septynženklė suma!), kuri perleido reklamos pardavimo teises į Sony rankas. Taip pat Sony įgijo teisę transliuoti šį “kanalą“ savo tarnybose (crackle), bei integravo kanalą į žaidimų konsolę PS3 bei PSP. Jei gerai supratau, už reklamą gaunamas lėšas – susišluoja Sony, o už tokią prabangą, koncernas kūrėjams moka “fiksuotą“ mokestį“.

Trumpai apie Rocketboom:

Rocketboom – kasdienė naujienų laida, apimanti meną, technologijas ir interneto kultūrą. Startavo 2004 metais (!!!),  2006 metais pasikeitus vedėjai – kuriama iki šiol.

Šiandien turime tai, kas išaugo iš video blogų portalo: turbūt nesuklysiu pavadindamas komerciniu projektu, tačiau iki šiol žiūrint vaizdelius, šališkumo Sony kompanijai – nepastebėjau.

Kodėl tai įdomu?

Kelias dienas stebėdamas reportažus, susidariau įspūdį, kad jie kuriami profesionaliai, turint omeny tiek techninę įrangą, tiek vedėjos puikius verbalinius ir neverbalinius sugebėjimus.

Pranešimai sumontuoti profesionaliai, naujienos pateikiamos trumpai ir aiškiai, ir kas svarbiausia – aktualiai. Teko pamatyti naujienas, apie kurias skaičiau Lietuvos bloguose ar net mačiau per televiziją (pvz. apie pirmą moterį apiplaukusią Atlanto vandenyną, apie telefono budelėje įrengtą akvariumą ir pan.).

Taip pat susidarė įspūdis tarsi žiūrėčiau “Discovery“ kanalo “dukterinį“ kanalą, kuriame galima pamatyti nemažai reportažų apie įvykius trečiose pasaulio šalyse, apie kurias Lietuvoje nėra daug kalbama.

Taip pat labai įdomi detalė, kad vienas iš blogo kūrėjų/prodiuserių sugalvojo ebay aukcione parduoti dviejų savaičių reklamą (kaip supratau – reklaminius skydelius), kol dar nebuvo pasirašę kontrakto su Sony. Įvyko du aukcionai, kurių metu buvo parduota reklama už 40 ir 80 tūkstančių dolerių atitinkamai! sakyčiau apvali sumelė 🙂 Ir kas sakė, kad negalima iš blogų pasipelnyti? Daugiau apie minėtus aukcionus – čia.

Drįsčiau teigti, kad tai populiariausias video blogų portalas (jei klystu – patikslinkite) blogosferoje, apie kurį kalba žiniasklaida, kuris susilaukia daug lankytojų, jų komentarų, taip pat turi savo pranešimų kanalą twitter’yje.

Jei kas nors iš skaitančiųjų žinote daugiau panašių video blogų portalų – praneškite, apie juos būtinai parašysiu. O apie Rocketboom, dar, manau, parašysiu daugiau ir siūlau visiems pasižiūrėti kaip tas “reikalas“ atrodo. O aš jau užsiprenumeravau jį per RSS.

Written by Pirmas

2009/02/11 at 11:44 am

Įrašyta kategorijoj Blogai

Tagged with , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: